Inginer HVAC

EBC

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

• Propune planul de mentenanță preventivă al echipamentelor de producție și monitorizează implementarea planului în obiectivele companiei urmărind realizarea planificărilor;
• Monitorizează și participă la activitățile de reparații și întreținere periodică planificate și aprobate de Beneficiari cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor și instalațiilor deținute de acesta în locații;
• Monitorizează și înregistrează în fișele tehnice operațiile efectuate la fiecare intervenție;
• Analizează lucrările de mentenanță (preventivă sau corectivă) cu scopul de a îmbunătăți metodele de realizare, de a reduce durata de intervenție si de a reduce lucrările corective în favoarea celor preventive, propunând soluții tehnice și informând superiorul direct;
• Monitorizează indicatorii de mentenanță și propune proiecte de îmbunătățire a disponibilității și eficienței echipamentelor și instalațiilor dar și a planului de mentenanță preventivă;
• Analizează costurile de mentenanță și propune modalități de îmbunătățire;
• Propune necesarul de piese de schimb și consumabile pentru echipamentele care necesită verificări și testări anuale (ex: supape presiune, manometre, etc);
• Participă la procesul de instalare a echipamentelor noi, de realizare a unor lucrări noi de modernizare sau de reparație în obiectivele stabilite.

Pe parte administrativă:

• Asigură în mod regulat comunicarea cu furnizorii indicați pentru a asigura permanența aprovizionării;
• Răspunde la cererile clienților interni;
• Asigură suport administrativ;
• Este responsabil pentru soluționarea cererilor venite din partea reprezentanților și a membrilor echipei de conducere;
• Evidența corespondenței prin notarea în Registrul de evidență la primire și la distribuire;

CERINTE

• Studii superioare - de preferat Facultatea de Instalații;
• Minimum 2 ani de experiență (constituie un avantaj);
• Permis de conducere categoria B;
• Bune cunoștințe de mentenanță a echipamentelor și instalațiilor specifice centrelor comerciale și/sau spații logistice;
• Adaptabilitate la situații de criză;
• Discernământ și capacitatea de a rezolva problemele;
• Cunoștințe de operare calculator (MS Office)
• Abilități de soluționare a problemelor de comunicare și lucru în echipă;
• Persoană organizată, responsabilă;
• Flexibilitate și capacitate de a lucra într-un mediu în schimbare;

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv;
• Bonuri de masa;
• Mașină de serviciu.

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.