Inginer geodez (autorizat ANCPI)

S.C. GEO SERVICES ENGINEERING S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

➢ Executa masuratori topo-geodezice in vederea realizarii planurilor de situatie si a documentatiilor cadastrale;
➢ Executa masuratori topo-geodezice specifice santierelor de constructii;
➢ Realizeaza Retea Topografica de Constructii (RTC);
➢ Realizeaza planuri de trasare pe baza proiectului tehnic;
➢ Traseaza si verifica elemente din proiectul tehnic;
➢ Executa masuratori si calculi pentru determinarea volumelor de sapatura/umplutura;
➢ Executa masuratori de delimitare amplasamente;
➢ Intocmeste procese verbale pentru lucrari executate;
➢ Executa masuratori specific retelelor geodezice planimetrice si de nivelment de precizie;
➢ Prelucreaza masuratorile executate (datele de teren) cu software de specialitate;
➢ Intocmeste si depune documentatii cadastrale la oficiile locale de cadastru si publicitate imobiliara;
➢ Mentine relatiile cu autoritatile din domeniu si cu clientii societatii, personae fizice sau juridice;

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- posesor certificat de autorizare eliberat de ANCPI (orice categorie)
- cunoscator al mediului CAD;
- utilizator statie totala, GPS cu dubla frecventa, nivela;
- familiarizat cu intocmirea documentatiilor cadastrale in vederea intabularii imobilelor;
- disponibilitate pentru munca de teren;
- permis de conducere categ B

BENEFICII OFERITE

In plus fata de salariul net negociat se mai ofera:
- prima de cca 100 euro in lunile cu activitati de teren (in plus fata de diurna);
- prime pe proiect functie de gradul de succes al proiectului si de contributia salariatului la acest succes.
Alte conditii suplimentare se vor discuta la interviu cu candidatii selectati.

S.C. GEO SERVICES ENGINEERING S.R.L. isi desfasoara activitatea in domeniul masuratorilor geodezice, topografice, cadastrale, GIS, executarii de studii geotehnice si de masuratori de geofizica inginereasca.
Pachetul de servicii dezvoltate si puse la dispozitia clientilor de catre S.C. GEO SERVICES ENGINEERING S.R.L. se adreseaza, in principal, lucrarilor cu caracter ingineresc dupa cum urmeaza: lucrari de cadastru si topografie inginereasca, asistenta in lucrari de constructii, intocmire planuri de situatie si amplasament, modelare tridimensionala, masuratori batimetrice, masuratori GPS, prelucrare de date (digitizare planuri si harti topografice si cadastrale, vectorizare proiecte civile si industriale, etc.), investigatii ale solului in vederea intocmirii de studii geotehnice.