Inginer Energetician/Project Manager- experienta relevanta inginerie civila LEA

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania oferă servicii de consultanță și inginerie în domeniul liniilor electrice aeriene, subterane și submarine, stațiilor de transformare, antenelor de telecomunicații și structurilor metalice.

Responsabilitati:
Întocmirea notelor tehnice, studiilor de soluție, prefezabilitate și fezabilitate,
proiecte tehnice, caiete de sarcini, documentații de execuți;
Analiză și verificare proiecte întocmite de terți în domeniul LEA;
Analiza documentațiilor economice;
Intocmirea adreselor catre Beneficiar si Contractor, urmărirea implementării modificărilor;
Deplasarea în teren pentru verificarea calității lucrărilor, pentru stabilirea soluțiilor tehnice;
Alegerea traseelor LEA;
Întocmirea profilelor longitudinale;
Dimensionarea echipamentelor (lanțuri de izolație, prize de pământ);
Întocmirea schemelor geometrice ale stâlpilor, calcule încărcări, forțe/ipoteze;
Analize financiare și economice;
Avizarea și verificarea lucrărilor de execuție;
Urmărirea implementării proiectelor.

CERINTE

Cerinte:
Experienta pe o pozitie similara de minim 10 ani- intr-o companie cu profil similar consultanta si inginerie civila- linii electrice aeriene (LEA);
Absolvent al Facultății de Energetică;
Cunoasterea programelor MS Office,AutoCAD;
Cunostinte de limba engleza si/sau franceza;
Cunoasterea standardelor EC reprezinta un avantaj;
Dispus la deplasări în țară și în străinătate (Africa și Asia).

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Salariu corelat cu experienta profesionala;
Asigurare medicala, bonuri de masa;
Contract de munca full time, perioada nedeterminata.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.