Inginer electronist telecomunicatii

BVfon Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intervine si rezolva orice problema aparuta in functionarea sistemului de telefonie si servere administrate
Instalarea, punerea in functiune si integrarea in retea a echipamentelor sistemului de telefonie
Monitorizeaza buna functionare a sistemului de telefonie
Asigura service si intretinere si se deplaseaza in terenatunci cand situatia o cere
Preia si trateaza problemele din sistemul de ticketing, telefonic sau prin mail, privitor la evenimentele aparute conform cu procedurile interne stabilite
Notifica Managementul de incidentele majore aparute si evolutia lor
Propune diverse solutii de optimizare a retelei de comunicatii prin cablu in functie de conditiile noi aparute pe teren
Dezvolta programe si aplicatii specifice tehnologiei VoIP
Asigura periodic rapoartele necesare managementului
Furnizeaza la cerere informatii privind activitatile zilnice desfasurate, problemele identificate si solutiile adoptate
Stabileste o foarte buna colaborare cu ceilalti membri ai echipei pentru crearea unui department puternic in cadrul companiei
Verifica stocul de materiale si echipamente necesare instalarii clientilor de fibra, si propune superiorului direct achizitionarea altora noi necesare instalarilor
Intocmeste planurile tehnice in conformitate procedurile companiei
Comanda executantului care efectueaza cablarile aeriene si intrarile la client, lucrarile noi, supravegheaza si receptioneaza lucrarile executate, comunica gestionarului consumul pentru operarea in gestiune
Testeaza echipamentele utilizate
Preia de la Magazie materialele necesare instalarii sau service-ului si preda la Depozit toate materialele pe care nu le-a utilizat in deplasarile pe teren

CERINTE

Studii superioare finalizate intr-unul din domeniile tehnic, IT, telecomunicatii
Experienta in domeniul telecomunicatiilor, in lucrul pe/cu servere, in tehnologia VoIP
Familiarizat cu echipamentele de comunicatie pe cablu, fibra si wireless
Cunostinte foarte bune de planificare, design si constructie retele date/telefonie
Foarte buna cunoastere a echipamentelor tehnice si a paramentrilor optimi de functionare a retelei
Experienta de minim 3 ani in activitatea de suport, implementare, intretinere si monitorizare servicii telefonie si servere
Fire dinamica si plina de energie, capabil sa lucreze sub presiune si intr-un mediu in continua schimbare
Flexibil, deschis la sugestii, gandire pozitiva
Respecta termenele stabilite si regulile si procedurile companiei
Capacitate de rezolvare a problemelor, de planificare si organizare a activitatii, de a lucra in echipa
Abilitati de coordonare si integrare proiecte
Posesor carnet de conducere auto categoria B, fara incidente
Foarte bune cunostinte de limba engleza
Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat
Disponibilitate pentru deplasari nationale, majoritatea timpului este munca de teren

BENEFICII OFERITE

Privilegiul de a lucra intr-un grup multinational
Privilegiul de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
Acces la tehnologii de ultima ora
Formare si pregatire profesionala
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Pachet salarial atractiv
Programe de recompensare / bonusare
Instrumente de lucru: masina, telefon, laptop, altele

Companie cu capital privat 100%, cod CAEN 6190 - Alte activitati de telecomunicatii