Inginer Electronist Servisare echipamente Audio Video

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati Service DESK:
• Primeste si preda echipamentele aferente service DESK;
• Foloseste exclusiv aplicatia de Service DESK pentru trasabilitatea incidentelor de service.
• Studiaza manuale de service si documentatie disponibila pentru efectuarea corecta a diagnosticarilor.
• Executa diagnosticarea si reparatia echipamentelor aflate in service, inclusiv la nivel de componenta.
• Comunica proactiv cu echipa de vanzari situatia echipamentelor aflate in raspundere.
• Se deplaseaza la clienti pentru interventii on site specifice activitatii de service.
• Contribuie la buna implementare a proiectelor AV unde este necesare expertiza sa.
• Asigura respectarea politicilor de calitate interne.
• Raspunde de buna functionare, curatenie si organizare a unitatii de service pentru productivitate maxima.

Cerinte generale:
• Cunostiinte tehnice solide de electronica, electrica si tehnologii audio video
• Limba engleza minim nivel mediu
• Absolvent studii medii cu profil tehnic (electrica, electronica, instalatii)
• Cunostiinte operare PC nivel basic: outlook, aplicatii office, web, etc
• Experienta relevanta in lucrul cu echipamente electronice, de preferat din industria AV
• Notiuni suficiente in lucrul cu instalatii de alimentare cu energie electrica
• Seriozitate, loialitate, bun simt, fara cazier judiciar, ingrijire personala exemplara
• Analiză şi atenţie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele, indemanare, precizie, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, imaginatie si creativitate tehnica, putere de concentrare
• responsabilitate, echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, respectfata de clienti si colaboratori, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesionale
Cerinte

CERINTE

Cerinte specifice:
• Folosirea echipamentelor tehnice specifice
• Notiuni avansate despre electrica si electronica.
• Cunostiinte minime tehnica audio-video