INGINER ELECTRONIST - echipamente de electroalimentare profesionala pentru industria telecomunicatiilor

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentinerea contactelor in vederea realizarii de noi vanzari cu clientii traditionali ai firmei
 Pregatirea ofertelor tehnice pentru clienti
 Propunerea de solutii si recomandari eficiente in functie de nevoile fiecarui client
 Monitorizeaza in permanenta gradul de satisfactie al clientilor fata de serviciile oferite astfel incat sa obtina un grad cat mai mare de retentie a clientilor si de dezvoltare a business-ului
 Insusirea tuturor informatiilor tehnice despre echipamentele si produsele pe care compania le comercializeaza
 Realizarea obiectivelor lunare, trimestriale si anuale
Elaborarea de rapoarte specifice despre vanzari si despre piata
 Indeplinirea planului de vanzari.

CERINTE

Experienta anterioara in vanzari in domenii tehnice sau inginerie (de preferat in industria echipamentelor electrice sau in industria telecomunicatiilor). Sunt acceptati si candidati fara experienta anterioara in vanzari dar care sa aiba foarte bune abilitati de comunicare.
 Nivel de studii: superioare in domeniul tehnic
 Cunostintele de statii de energie pe curent continuu si alternativ (redresoare, invertoare) prezinta un avantaj
 Carnet auto categoria B
 Limbi straine: engleza – nivel avansat
 Cunostinte PC: Word, Excel, Outlook Express, Internet Explorer
 Seriozitate, perseverenta, dorinta de munca.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d