Inginer Electronist

Info Service & Computers

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Desfasoara activitati specifice asamblarii componentelor fara terminale (SMD);
Identifica placile de circuit imprimat si componentele necesare plantarii automate;
Prelucreaza fisierele cu coordonatele de plantare pentru a obtine fisierul de plantare specific masinilor;
Executa operatiile de: depanelizare, imprimare, asamblare componente si lipire;
Verifica placile, identifica eventualele greseli si le corecteaza conform procedurilor.

CERINTE

Studii superioare de specialitate in electronica;
Cunosterea componentelor electronice;
Experienta relevanta in domeniu;
Cunostinte temeinice de utilizare PC;
Limba engleza nivel mediu;
Riguriozitate, atentie la detalii, perseverenta;
Abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Mediu de lucru profesionist.

Compania noastra identifica si trateaza cu profesionalism nevoile utilizatorilor de produse IT. Oferim solutii de eficientizare a tehnicii de calcul pentru birouri cat si pentru clienti individuali. Gama variata de produse, adaptarea la necesitati si dorinta de perfectionare sunt atributele care ne recomanda.