INGINER ELECTROMECANIC

SC AVICOLA BUCURESTI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• asigură executarea la timpul optim, a lucrărilor de revizie şi reparaţii la maşinile, utilajele şi instalatiile mecano-energetice şi de automatizare. În cadrul lucrărilor de reparaţii se preocupă de modernizarea maşinilor, utilajelor şi instalaţiilor, de completarea acestora cu dispoziţii de protecţia şi tehnica securităţii muncii;
• analizează şi avizează ofertele pentru modernizarea instalaţiilor tehnologice şi extinderea capacităţilor de producţie, participă la stabilirea temelor de proiectare pentru lucrările de autoutilare, precum şi pentru alte lucrări;
• asigură efectuarea recepţiilor la maşini, utilaje şi instalaţii din punct de vedere al îndeplinirii condiţiilor de siguranţă în exploatare, pe baza documentaţiilor tehnice ale acestora;
• întocmeşte şi propune tarifele de plată pentru reparaţii şi revizii tehnice, precum şi preţurile altor lucrări ce se execută, verifică şi vizează cheltuielile pentru reparaţii curente şi capitale, etc.;
• controlează şi răspunde alături de şefii de fermă şi sectoare de calitatea reviziilor tehnice, a reparaţiilor şi de menţinere în perfectă stare de funcţionare a maşinilor, utilajelor şi instalaţiilor;
• elaborează şi analizează anual bilanţurile energetice, programele de economisire şi de folosire a resurselor energetice;
• analizează continuu curba de sarcină şi cea a regimului de consum de energie de toate formele;
• întocmeşte documentaţiile necesare pentru obţinerea autorizaţiilor, avizelor, acordurilor, etc. pentru consumurile de energie, combustibili şi instalarea şi punerea în funcţiune a instalaţiilor şi utilajelor care necesită aceste aprobări;
• asigură şi răspunde de siguranţa în funcţionare a tuturor maşinilor, utilajelor şi instalaţiilor din toate fermele şi sectoarele din cadrul statiei de sortare , în mod deosebit a celor cu grad ridicat de pericol în exploatare;
• elaborează planul anual privind efectuarea verificărilor, a măsurătorilor şi încercărilor preventive a utilajelor şi instalaţiilor mecano - energetice şi de automatizare;

CERINTE

Studii superioare de specialitate.
Constituie un avantaj cunoaşterea limbii engleze nivel mediu/avansat şi bune cunoştinţe de operare PC.
Dinamic, comunicativ, responsabil.
Dorinţa de afirmare, interesat de carieră.

BENEFICII OFERITE

Telefon de serviciu;
Tichete de masa;
Transport asigurat pe ruta Bucuresti - Mihailesti si retur.

S.C. Avicola Bucuresti - societate cu renume pe piata aviculturii romanesti, producator de puicute o zi Lohmann Brown si in varsta de 16 saptamani.
Este un important furnizor de oua consum pe piata romaneasca.