Inginer electrician cu automatizari

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza instruirea personalului din subordine cu privire la securitatea si sanatatea in munca;
- Elaboreaza si actualizeaza instructiunile proprii privind securitatea si sanatatea in munca si instructiunile tehnice de lucru;
- Executa intretinerea si reparatiile curente pentru instalatia electrica si automatizari;
- Organizeaza instruirea periodica a subordonatilor cu privire la functionarea si intretinerea instalatiilor;
- Intocmeste listele de lucrari de reparatii periodice si anuale;
- Intocmeste bugetul de mentenanta pentru instalatia electrica si de automatizari;
- Intocmeste si actualizeaza lista pieselor critice conform criteriilor care se stabilesc;
- Tine evidenta stocului de piese de schimb si se preocupa permanent de completarea acestuia;
- Inlocuieste managerul de mentenanta pe perioada absentei acestuia din fabrica preluand si sarcinile acestuia;
- Are in grija si in administrare documentatia electrica si de automatizari a fabricii;
- La fiecare sfarsit de luna efectueaza citirile cotoarelor de apa, electricitate si gaz, tine arhiva inregistrarilor si le raporteaza persoanelor desemnate;
- Anual, efectueaza autorizarea interna a personalului din subordine.

CERINTE

- Absovent studii superioare cu profil electric si minim 3 ani de experienta in domeniu;
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Cunostinte de operare MS Office;
- Carnet de conducere categoria B;
- Capacitate de sinteza, identificare a problemei;
- Capacitate de gestionare a timpului si de stabilire a prioritatilor;
- Ordonat, riguros, disciplinat, integru;
- Lucru individual si in echipa.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.