Inginer Eficienta Energetica

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Inginer de proiect pentru misiuni de Audit de Eficiență Energetică și / sau Management Eficiență Energetică în Industrie;
• Realizează studiile de bilanț energetic;
• Coordonează și participă la realizarea campaniilor de măsurători precum și obținerea informațiilor de la beneficiari;
• Identifică zonele și domeniile cu potențial de saving și implementare a soluțiilor de eficiență energetică;
• Execută calculele și bilanțul de audit energetic;
• Asigură sinteza redacțională a studiului de audit;
• Identifică soluțiile de eficiență economică, calculează economia de energie, definește bugetul de investiții, prezintă rentabilitatea soluțiilor;
• Multiplicare, arhivare și transmitere documentație către beneficiar;
• Reprezentarea tehnică a firmei în fața beneficiarului;
• Gestionează proiectele și subcontractorii;
• Abilități de negociere;
• Identifică și propune parteneri tehnologici pentru ducerea la îndeplinire a proiectului.

CERINTE

• Experiență în analizarea / implementarea de proiecte Eficiență Energetică;
• Studii superioare pe profil electro-energetic sau similar;
• Experiență minimă relevantă – 5 ani;
• Cunoștințe tehnice energetice;
• Cunoștințe privind dimensionarea instalațiilor energetice;
• Cunoștințe echipamente de măsurare;
• Experiență în project management și gestionarea subcontractorilor, minimă relevantă – 3 ani;
• Limba engleză – avansat;
• Disponibilitate pentru călătorii 50% din timp în țări din Africa.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.