Inginer echipamente medicale

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Experienta tehnica, studii/ superioare(electronica, automatica, inginerie medicala)
- Cunostinte solide despre echipamente electronice, electromedicale, automatica, de preferat echipamente medicale de imagistica)
- Disponibilitate deplasari in tara
- Cunoştinte de limba engleza-nivel avansat
- Abilitati de comunicare/prezentare
- Foarte bune cunostinte de operare PC
- Capacitate de a lua decizii tehnice
- Persoana dinamica cu initiativa
- Abilităti dezvoltate de planificare şi organizare a activitatii
- Carnet de conducere – categoria B.

CERINTE

Participă activ la instalarea de aparatură medicală în urma tranzacţiilor încheiate de departamentul de vânzări.
Verifica sesizarile si intocmeste programarile pt interventii.
Preia solicitarile de revizii prevazute in contractele incheiate cu utilizatorii.
Pregateste interventia pentru defectiunea sesizata in baza documentelor primite de la superiorul ierarhic. Identifica factorii care au determinat defectiunea si intocmeste raportul defectiunilor constatate. Rezolvă problemele tehnice descoperite sau comunicate pe echipamentele medicale.
Verifica si propune spre aprobare necesarul de piese de schimb stabilit in urma interventiilor.
Colaborează cu colegii din echipă în vederea recondiţionării unor aparate/echipamente din portofoliul comercial al firmei.
Asigură menţinerea garanţiei aparaturii comercializate.
Constată şi raportează, cu ocazia vizitelor la clienţi, operarea echipamentelor în conformitate cu recomandările producătorului.
Participă activ la derularea activităţilor specifice, ce decurg din contractele semnate de reprezentanţii de vânzări.
Face parte din comisia de expertiza tehnica si participa atunci cand este cazul la cercetari la fata locului.
Susţine constant o activitate de comunicare telefonică cu clienţii.
Contribuie, printr-o activitate de monitorizare constantă a portofoliului de aparate instalate, la asigurarea semnării contractelor de service.
Reprezinta societatea in relatia cu beneficiarii produselor comercializate de firma, pe probleme de service.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/