Inginer dezvoltare software (IT&C)

Uti Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
-Dezvoltă aplicații informatice sau parți ale acestora;
-Elaborează (scrie, codifică) programe sau module de program;
-Scrie, actualizează și adaptează programe și pachete software;
-Testează aplicații sau părți ale acestora;
-Realizează/completează documentele de analiză și proiectare software pentru sistemele/subsistemele din cadrul proiectului în care este alocat;
-Analizează problemele apărute, identifică fluxul de informații, procedurile/ procesele, precum și relațiile cu alte probleme din sistem;
-Livrează inginerilor de testare aplicații sau părți din acestea după ce a fost verificată în prealabil conformitatea cu specificațiile software primite;
-Concepe și contribuie la redactarea manualelor de instalare și/sau administrare pentru produsele software pe care le proiectează sau dezvoltă.

CERINTE

CERINTE:
- Studii superioare de specialitate
- Experiență anterioara în analiză, proiectare și dezvoltare de aplicații folosind limbajul C/C++ și tehnologiile Web;
- Experienta minim 4 ani in dezvoltare software pentru platforme mobile
- Avantaj experienta cunoasterea JEE (JMS), Spring, JUnit and Maven
- WEB development (client/server) este un avantaj;
- Cunoștințe foarte bune de C si C++
- Avantaj cunoașterea sistemelor de operare Linux OS,UML;
- Avantaj cunoașterea arhitecturii REST;
- Cunostinte limba engleza

UTI is a holding of powerful and flexible companies, capable of offering a wide and complex range of customized products and services.
UTI has a 21-year long experience on the national and international markets, its competencies in various fields are covered by its 4 business lines: Homeland and Defense Security, Information Technology and Communications, Traffic Management,
Construction and Facility Management and provides turnkey solutions for transportation, energy, oil & gas industry, government, local authorities, financial institutions, corporations and commercial sites. For the next five-year long period UTI has established bold strategic goals, such as listing to an European stock exchange and getting international brand recognition.