Inginer de vanzari solutii de automatizari si de IT industrial

SICMA INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inginer de vanzari pentru solutii de automatizari industriale si sisteme informatice industriale CMMS si MES.

CERINTE

Criterii minime:
- Absolvent studii superioare de specialitate: electrotehnica, electronica, automatica, informatica.
- Experienta minima in domeniul vanzarii de solutii de automatizari industriale si/sau de sisteme informatice industriale CMMS, MES, ERP, etc.
- Capacitate de lucru in echipa (spirit de echipa).
- Abilitati in comunicare si relationare, negociere.
- Persoana ambitioasa, perseverenta, creativa, proactiva, cu un dezvoltat spirit al competitiei, rezistenta la stres.
- Dorinta de perfectionare permanenta.
- Atitudine orientata catre client si atingerea obiectivelor.
- Disponibilitate pentru deplasari.
- Posesor carnet de conducere categ. B.

Constituie un avantaj:
- Cunostinte de automatizari industriale, IT, hardware & software industrial.
- Cunoaterea sistemelor de management al mentenantei CMMS (Computerized Maintenance Management System).
- Cunoasterea sistemelor de management al proceselor de productie MES (Manufacturing Execution System).
- Experienta in implementarea acestor sisteme.
- Cunoasterea limbii spaniole.
- Cunoasterea limbii engleze.

Responsabilitati:
- Identificarea si contactarea de clienti noi, dezvoltarea portofoliului de clienti.
- Mentinerea permanenta a contactului/relatiei cu clientii din portofoliu.
- Pregatirea ofertelor catre clienti, negocierea si incheierea contractelor.
- Promovarea catre clienti, prin prezentari si demonstratii, a produselor, solutiilor si serviciilor oferite de firma.
- Realizarea obiectivelor lunare si anuale de vanzari.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, in functie de perfomante si rezultate (salariu+bonus).
- Posibilitatea de a efectua stagii de pregatire la sediul central din Barcelona.
- Participarea in proiecte cu tehnologii avansate si diverse, care faciliteaza acumularea de cunostinte noi.

SICMA INTERNATIONAL SRL Bucuresti este filiala din Romania a SICMA 21 SL din Barcelona, firma de inginerie si informatica industriala din Spania.