MANAGER PRODUS

SC VALMIX STEEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea potentialilor clienti ,mentinerea relatiei cu clietii existenti si dezvoltarea portofoliului de clienti;
-identifica noi ramuri de actiune;
- vizite de promovare si asistenta tehnica in vederea identificarii de noi oportunitati de vanzare;
- tratarea tehnica si comerciala a cererilor de oferta;
- oferirea de consultanta tehnica clientilor in alegerea produsului dorit;
- oferirea de solutii tehnice pentru produse unicat si la comanda realizate de firma;
- urmarirea cererilor pana la finalizarea lor;
- urmarirea incasarilor de la clienti
- asigura suport tehnic si solutii pentru produsele realizate de societate (tancuri de stocare, vase de preparare, mobilier fast-food, structuri metalice, si alte echipamente unicat.)
-intocmeste si urmareste ofertele tehnico-comerciale, incheie si urmareste derularea contractelor
-pregateste si prezinta rapoartele de vanzari specifice, actualizeaza si administreaza baza de date proprie;
-asigura relatia cu furnizorii externi si interni pentru definirea solutiilor tehnice dorite de client;
-introducerea tuturor datelor in sistem ERP;
-realizarea de deplasari si vizite la clienti ocazional in functie de cerinte;

CERINTE

- absolvirea unei facultati cu profil tehnic-constitue avantaj
- capacitate tehnica de asimilare a produselor
- limba engleza nivel mediu
- dinamic, motivat, implicat, cu bune abilitati de comunicare si negociere
- persoana cu creativitate si idei inovatoare
- experienta minim trei ani intr-un post similar
- cunostinte si abilitati operare PC (Word, Excel, Power Point).
- carnet de conducere, categoria B
-experienta in domeniu minim 3 ani

BENEFICII OFERITE

-oportunitatea de a lucra intr-o companie tanara si in continua dezvoltare, alaturi de o echipa entuziasta;
-un mediu de lucru profesionist, oportunitati de dezvoltare;
-contract de munca pe perioada nedeterminata;
-pachet salarial motivant in functie de nivelul de experienta si abilitati;
-laptop, telefon
-abonament medical
-decontare transport.

Valmix Steel este o societate specializata in producerea de utilaje si instalatii pentru industria alimentara: ciocolata, carne,peste, in special pentru procesarea laptelui, in producerea de utilaje din domeniul farmaceutic si al produselor cosmetice, Realizam orice tip de constructie metalica,pentru diverse ramuri industriale.

Infiintata in 2007, avand o echipa cu o experienta de peste 15 ani, Valmix Steel s-a impus rapid pe piata specialistilor, punctele noastre forte fiind:
• seriozitate in respectarea caietelor de sarcini si a planurilor de lucru
• respectarea termenelor de predare a lucrarilor
• respectarea standardelor de executie si a normelor europene de igiena
• calitatea lucrarilor prin folosirea tehnologiilor adecvate si a materialelor corespunzatoare
• satisfacerea cerintelor clientilor prin intelegerea dezideratelor acestora

Lucrarile noastre se evidentiaza prin respectarea stricta a caietelor de sarcini precum si prin adaptabilitatea conforma cu tendintele moderne aparute an de an. Acordand o atentie deosebita detaliilor si utilizand materiale conforme cu standardele de calitate UE, ne ofera o calitate deosebita si durabilitate in lucrarile executate. Utilajele si echipamentele din dotare, ne permit realizarea oricarei lucrari cu grad mare de complexitate, la preturi competitive.