Inginer de Vanzari (componente pentru automatizari industriale)

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identifica oportunitati de afaceri: identifica, culege informatii despre potentialii clienti, contacteaza clientii potentiali; cerceteaza piata si identifica noi clienti pentru realizarea targhetului de vanzari;
• Stabileste si mentine relatii stranse cu beneficiarii; cunoaste clientii companiei din zona arondata si mentine relatiile cu ei;
• Prezinta produsele companiei si serviciile oferite cu scopul de a-i activa: acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste caracteristicile produselor; elaboreaza solutia tehnica pentru oferta; cunoaste produsele promovate de companie;
• Sustine si negocieaza ofertele si urmareste derularea vanzarilor;
• Intocmeste rapoartele de activitate, respectand procedurile de lucru ale companiei mentinand confidentialitatea datelor fata de terti;
• Mentine permanent legatura cu superiorul ierarhic.

CERINTE

• Cunostinte tehnice ale echipamentelor din domeniu (senzori, interfete de semnale, actionari electrice, pneumatice, IT) cat si deschiderea de a invata despre noi tehnologii si produse, studii tehnice profil electric/automatizari;
• Responsabilitate, abilitați de comunicare si negociere, aspect professional;
• Capacitate de analiza si organizare, capabil de convingere, autodidact, creativ, perseverent si cu o atitudine pozitiva;
• Abilitati de operare PC, suita Microsoft Office;
• Vorbit si scris avansat limba engleza;
• Permis auto categoria B;
• Disponibilitate de deplasare in tara si strainatate;
• Sunt incurajati sa aplice si proaspetii absolventi cu studii tehnice.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.