Inginer CTC Structuri Metalice

ROM SERVICE STRUCTURI METALICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

• Verificarea desenelor de executie structuri metalice;
• Urmareste/valideaza calitatea produselor, prin efectuarea de verificari/masuratori.
• Intocmirea rapoartelor de control specifice fiecarei faze de fabricatie;
• Intocmirea rapoartelor de neconformitate;
• Intocmirea dosarului de atestare a calitatii;
• Formeaza personalul in probleme legate de asigurarea calitatii, specificatii ale clientului;
• Operarea informatica a datelor tehnice

CERINTE

Cerinte:

• Studii superioare tehnice;
• Bun cunoscator al notatiilor standard din desenul tehnic, respectiv al conditiilor tehnice de calitate;
• Vedere in spatiu foarte buna;
• Cunostinte de baza pentru Microsoft Excel, Word;
• Cunostinte de baza pentru Autocad ;
• Rabdare si atentie la detalii;
• Cel putin engleza; germana si/sau franceza reprezinta avantaj;
• Experienta in domeniul constructiilor metalice minim 3-5 ani.
• Experienta in controlul vizual al sudurilor;
• De dorit: calificari speciale (autorizari) in domeniul controlului calitatii (in special controlul sudurilor)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Companie specializata in fabricarea de structuri metalice