Inginer - constructor RTE

ELCOMEX IEA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• asigura elaborarea si revizuirea procedurilor atipice.
• asigura interfata pe probleme de inginerie a lucrarilor cu reprezentantii Beneficiarului.
• avizeaza necesarul de materiale / produse pe baza graficului de lucrare si a documentatiei tehnice de executie cu precizarea caracteristicilor ( tip, dimensiune) si a cerintelor (categorie de asigurarea calitatii, conditii STAS, etc.) pentru materialele care trebuiesc procurate de ELCOMEX I.E.A. S.A.
• participa la intocmirea “Cartii Constructiei” la finalizarea proiectelor.
• identifica activitatile care trebuiesc documentate si elaboreaza documentele tehnice de lucru si control necesare.
• asigura intocmirea procedurilor / instructiunilor de montaj si control, a procedurilor tehnice, a planurilor calitatii generale si a procedurilor de lucru specifice activitatii pe care o coordoneaza si urmareste avizarea si aprobarea lor interna si externa;
• participa la activitatea de proiectare si inginerie din cadrul departamentului;
• asigura asimilarea de tehnologii necesare pentru activitatea de fabricatie si pentru lucrarile de constructii-montaj;

CERINTE

Inginer profil constructii, specializat pe constructii industriale
Detinator Atestare RTE in Constructii.
Minimum 10 ani in proiecte similare, in proiectare sau inginerie lucrari industriale. Experienta cu Transelectrica este un plus.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- decontare transport vizitare familie
- alte drepturi conform CCM aplicabil

Companie cu capital integral privat cu activitate in domeniul productiei si serviciilor avand ca obiect principal de activitate lucrari de instalatii electrice , cod CAEN 4321 .