Inginer Constructor

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea de executie a lucrarilor de constructii;
- Intocmeste necesarul de resurse materiale in functie de lucrari;
- Verifica documentele si calitatea materialelor sosite pe santier;
- Intocmirea de masuratori de lucrari, avizarea si sustinerea lor la beneficiari;
- Participa la elaborarea ofertelor si la pregatirea documentelor pentru licitatii;
- Avizeaza si dispune punerea in executie a dispozitiilor de santier, a modificarilor de proiect;
- Supervizeaza periodic desfasurarea proiectului pe santier;
- Intocmeste documentatia tehnica necesara;
- Participa la pregatirea ofertelor (tehnice si economice);
- Calculul devizelor (liste cantitati), inclusiv preturi de deviz estimative;
- Acorda suport in pregatirea bugetelor si controlul bugetelor pentru proiecte;
- Studierea proiectului (planurilor si detaliilor de executie);
- Participa la pregatirea proiectului si semnaleaza eventualele neconcordante;
- Propune strategii de executie.

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice (constructii civile, edilitare, drumuri);
- Experienta in domeniu de minim 2 ani;
- Cunostinte softuri specifice pentru domeniul constructiilor;
- Foarte bun organizator;
- Capacitate de analiza si sinteze, atentie la detalii;
- Disponibilitate la deplasari externe(ocazional);
- Carnet de conducere cat. B- cerinta obligatorie;
- Limba germana si engleza- nivel avansat-cerinta obligatorie.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitatea de a lucra intr-o Companie mare cu un numar de 1.000 de angajati;
- posibilitatea promovarii.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal.