INGINER CHMIST - SEF SECTIE

AIS PRODIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea activitatii de productie
- Planifica, conduce activitatea de productie
- Urmareste mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor si a standardelor existente
- Efectueaza teste de laborator privind calitatea materiei prime care intra in procesul de fabricatie
- Urmareste fluxul de productie, preleveaza esantioane de produs intermediar in vederea testarilor si semnaleaza neconformitatile
- Executa determinari fizico-chimice privind calitatea produsului finit
- Stabileste conformitatea produsului si incadrarea lui in parametrii specificati si semnaleaza neregulile constatate
- Documenteaza si arhiveaza corespunzator rezultatele pentru fiecare determinare efectuata
- Analizeaza reclamatiile de calitate primite de la clienti, pregateste si transmite rapoartele de calitate catre clienti
- Elaboreaza instructiuni / proceduri de lucru specifice
- Utilizeaza in mod corespunzator echipamentele si instrumentele de laborator
- Participa la activitatile de pregatire in vederea controalelor si auditului pe probleme de calitate
- Planificarea productiei curente (oameni, utilaje, echipamente, materii prime, etc);
- Implementarea tehnologiilor de fabricatie specifice gamei de produse finite (instructiuni de lucru, procese, procedee, retete de fabricatie, etc.);
- Managerierea echipei din subordine (personalul operator);
- Aplicarea continua a procedurilor specifice Sistemului Integrat de Management al Calitatii si al Mediului la nivelul departamentului de productie prin prisma cerintelor GMP
- Incadrarea in parametrii optim de consum materie prima;
- Programare si estimare timp productie;
- Urmarire proces productie, timp;
- Predarea lucrarilor la calitatea solicitata;
- Aprovizionare materii prime;
- Inventariere materiale si raportari stocuri;
- Efectuarea in laborator a analizei fizico-chimice la produsele finite (analize calitative si cantitative)

CERINTE

Studii superioare: Facultatea de Chimie
Experienta in productie de sinteza substante chimice
Abilitati de organizare, planificare si comunicare
Rigurozitate si atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor
Abilitatea de a lucra in echipa
Capacitatea de a asimila usor noi informatii si dorinta de invatare
Persoana organizata, ordonata si cu o disciplina a muncii
Bune abilitati de comunicare si relationare
Corectitudine, tenacitate, seriozitate
Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si valorifica prin luarea de decizii.
Menținerea curățeniei la locul de muncă
Cunoasterea limbii engleze (scris, citit si vorbit nivel mediu spre avansat deoarece va trebui sa studieze standarde, sa raspunda solicitarilor, sa faca teste)
Abilităţi de lucru pe calculator: Microsoft Office, abilitaiti lucru in diverse aplicatii, navigare internet

BENEFICII OFERITE

Oferta se va prezenta in urma sustinerii interviului

AIS GRUP-AIS PRODIMPEX este o companie medical farmaceutica infiintata in anul 1991 ce reuneste un grup de firme ce activeaza in domeniu medical farmaceutic.
Obiectul de activitate al grupului de firme il reprezinta productia substante chimice ce intra in necesarul companiilor producatoare de medicamente.Un alt obiect de activitate il reprezinta distributia de medicamente in retelele de farmacii deja existente si vanzarea directa de medicamente in farmaciile proprii.Firma Ais ofera din 2004 prin compania sa AIS CLINIC servicii si analize medicale complete in : Endocrinologie,Hematologie,Oncologie,Oftalmologie,ORL,Neurologie,Obstretico-ginecologie,Pediatrie,Urologie,Medicina Interna,Ortopedia,Deramato-Venerologie,Psihiatrie,Boli nutritie si Diabet zaharat,Gastroentorologie,Cardiologie,Reumatologie,Balneofizioterapie,Medicina muncii,Medicina de familie