INGINER CHIMIST (DEPARTAMENT CALITATE)

SC ASAS (ROMANIA) SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Grupul CONSTANTIA FLEXIBLES este unul din producatorii de top de ambalaje flexibile la nivel global, cu un puternic focus pe piata Europeana, dar extinzandu-si business-ul si in Asia, Africa, America de Nord si America de Sud. Grupul este furnizor principal pentru o larga varietate de clienti – companii multinationale sau leaderi pe pietele locale din segmentele: food, pet food, pharma si beverage. In prezent Grupul detine 42 de fabrici in 18 tari, activand cu peste 8000 de angajati in aceste locatii. Succesul Grupului este asigurat de serviciile de inalta calitate, tehnologia de varf folosita, mijloacele de productie extrem de eficiente si apropierea fata de client.

ASAS (Romania) s-a alaturat Grupului CONSTANTIA FLEXIBLES incepand cu anul 2011, imbinand astfel experianta anterioara de peste 13 ani in domeniu cu strategia, viziunea, stanadardele si modul de lucru occidental imprimate de Grup. Prin dezvoltarea de parteneriate solide cu importante companii la nivel national si international, ASAS (Romania) este un unul din jucatorii principali pe piata autohtona de profil. Sediul companiei este in Buciumeni, la 30 km distanta de Bucuresti si lucram in prezent cu o echipa de peste 70 de angajati.

Datorita cresterii volumului activitatii, in momentul de fata suntem in cautarea candidatului potrivit pentru pozitia de INGINER CHIMIST / LABORANT.

Descrierea generala a pozitiei:
- Urmareste mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor si a standardelor existente
- Efectueaza teste de laborator privind calitatea materiei prime care intra in procesul de fabricatie
- Urmareste fluxul de productie, preleveaza esantioane de produs intermediar in vederea testarilor si semnaleaza neconformitatile
- Executa determinari fizico-chimice privind calitatea produsului finit
- Analizeaza impreuna cu Managerul de Calitate datele rezultate in urma incercarilor si inspectiilor efectuate
- Stabileste conformitatea produsului si incadrearea lui in parametrii specificati si semnaleaza neregulile constatate
- Documenteaza si arhiveaza corespunzator rezultatele pentru fiecare determinare efectuata
- Analizeaza reclamatiile de calitate primite de la clienti, pregateste si transmite rapoartele de calitate catre clienti
- Elaboreaza instructiuni / proceduri de lucru specifice
- Utilizeaza in mod corespunzator echipamentele si instrumentele de laborator
- Participa la activitatile de pregatire in vederea controalelor si auditului pe probleme de calitate

CERINTE

- Experienta profesionala in activitatea de laborator (Inginer Chimist / Inginer Tehnolog / Inginer Calitate / Laborant) – minim 1 an
- Experienta in Standarde de calitate si siguranta alimentara – minim 1 an
- Studii superioare – Facultate de Chimie sau echivalent – de preferat / Studii postliceale – specialitatea Chimie
- Bune cunostinte de operare PC
- Capacitatea de a asimila usor noi informatii si dorinta de invatare
- Persoana organizata si riguroasa
- Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza
- Bune abilitati de comunicare si relationare
- Spirit de echipa
- Limba engleza - nivel mediu

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltarea profesionala
- Mediu de lucru profesional si dinamic
- Toate instrumentele necesare activitatii
- Bonuri de masa
- Decontarea transportului

Grupul CONSTANTIA FLEXIBLES este unul din producatorii de top de ambalaje flexibile la nivel global, cu un puternic focus pe piata Europeana, dar extinzandu-si business-ul si in Asia, Africa, America de Nord si America de Sud . Grupul este furnizor principal pentru o larga varietate de clienti – companii multinationale sau leaderi pe pietele locale din segmentele: food, pet food, pharma si beverage. In prezent Grupul detine 42 de fabrici in 18 tari, activand cu peste 8000 de angajati in aceste locatii. Succesul Grupului este asigurat de serviciile de inalta calitate, tehnologia de varf folosita, mijloacele de productie extrem de eficiente si apropierea fata de client.

ASAS (Romania) s-a alaturat Grupului CONSTANTIA FLEXIBLES incepand cu anul 2011, imbinand astfel experianta anterioara de peste 13 ani in domeniu cu strategia, viziunea, stanadardele si modul de lucru occidental imprimate de Grup. Prin dezvoltarea de parteneriate solide cu importante companii la nivel national si international, ASAS (Romania) este un unul din jucatorii principali pe piata autohtona de profil. Sediul companiei este in Buciumeni, la 30 km distanta de Bucuresti si lucram cu o echipa de peste 70 de angajati.