Inginer chimist - companie producatoare farmaceutica

ConSeco International S.R.L.

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Relaţii ierarhice: se subordonează Directorului General
Relaţii funcţionale: cu personalul de conducere şi execuţie din secţiile/departamentele: tehnic,
producţie, aprovizionare - pentru identificarea şi
remedierea deficienţelor privind calitatea proceselor şi produselor
Monitorizarea conformităţii produselor cu cerinţele de calitate, asigurându-se că acestea îndeplinesc standardele de calitate şi siguranţă.
Efectuarea controlului calităţii proiectării
Verificarea documentaţiei specifice acestei etape (schiţe de produse, fişe de mostrare, fişe tehnice de produs, fişe tehnologice de produs)
Realizarea controlului calităţii procesului tehnologic:
- verificarea nivelul tehnic al utilajelor
- supravegherea atentă a proceselor de fabricaţie în vederea depistării defectelor şi ţinerii sub control a procentului de produse cu neconformităţi.
Controlul calităţii produselor (analiza calităţii materiilor prime, materiilor auxiliare, semifabricatelor şi produselor finite în laborator)
- efectuează determinările de laborator interfazice şi finale
- interpretează rezultatelor obţinute
- analizarea valorilor obţinute
- întocmirea fişei de constatare a defectelor
Întocmirea rapoartelor privind calitatea procesului şi produsului
- evidenţiază tipurile de defecte, cauzele acestora, remedierile şi personalul responsabil
Realizează controlul statistic al calităţii:
- înregistrarea rezultatelor controlului de calitate;
- centralizarea valorilor determinate
- aplicarea diferitelor tehnici pentru identificarea fazelor şi locurilor de muncă la care se realizează neconformităţi şi defecte( calcularea abaterilor cu frecvenţă mare - urmărirea defectelor pe tipuri de produs şi prezentarea acestora sub formă grafică)

CERINTE

- capacitate de lucru sub presiune
- abilitati de comunicare
- rigurozitate in privinta respectarii regulilor
- capacitate de asimilare rapida
- studii superioare tehnice - Facultatea de CHIMIE
- obligatoriu limba engleza scris/vorbit nivel foarte bun
- cunostinte operare Office: Word, Excel, Power Point, etc.
- experienta anterioara in domeniul este un avnataj dar nu este obligatorie

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru performant si motivant in cadrul unei companii farmaceutice
Salariu atractiv

ConSeco International is a company wich offers profesional consultancy in human resources for all industries.

ConSeco was founded in 2001 and has on the beginning partners who are active in the following areas: pharmaceutical, parapharmaceutical, cosmetics, medical devices, private hospitals, etc.

Since 2007 we provide specialised services to all kind of companies.