Inginer chimist

SC PRODPLAST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la organizarea activitatii de laborator pe faze de lucru.
Urmareste si participa activ la realizarea proiectelor in faza de laborator ale companiei si apoi la implementarea acestora pe scara industriala.
Participa la activitatea de analize fizico - chimice a materiilor prime, efectueaza teste de laborator, participa la testarea retetei in faza de laborator si intocmeste rapoarte cu rezultatele obtinute.
Verifica periodic fisele tehnice ale produsului si le actualizeaza cu datele de securitate in acord cu cadrul legislativ.
Planifica si realizeaza instruirea personalului din productie privind politica in domeniul calitatii si obiectivele stabilite in acest sens.
Participa, dupa caz, la sedinta de analiza a datelor privind neconformitatile detectate.
Asigura aplicarea principiilor de management al calitatii si controleaza respectarea aplicarii acestor principii.

CERINTE

Studii superioare-licentiat al facultatii cu profil chimie.
Experienta in domeniul prelucrare mase plastice constituie avantaj.
Bune cunostinte operare calculator (Office-Word,Exel).
Foarte bune abilitati de comunicare si de studiu, receptivitate la elaborarea, testarea si implementarea in productia curenta a produselor noi si a noutatilor in domeniu.
Limba engleza scris si vorbit.

BENEFICII OFERITE

Salariul fix.
Tichete masa.
Cursuri externe necesare procesului de instruire profesionala.

SC PRODPLAST S.A. are peste 50 de ani de experienta in domeniul prelucrarii materialelor plastice,produce folie din polietilena pentru ambalaje de uz industrial si general,granule plastifiate pentru extrudere,injectie,industria cablurilor electrice si granule rigide pentru extrudere.