Inginer calcul Catenare

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Design Managerului si nu are persoane in subordine
Responsabilitati:
Realizeaza calcule specifice instalatiilor pe calea ferata (fundatii betoane, ramforsari metalice pentru betoane, structuri metalice..)
Intocmeste, la solicitarea conducerii, rapoarte cu privire la starea proiectului la care lucreaza

CERINTE

Studii: Politehnica
Experinta: minim 2 ani in calcul structural
Limbi straine: franceza avansat obligatoriu/engleza mediu
Cunostinte operare PC: Autocad nivel avansat 2D, Software Elemente Finite Structuri Metalice, Graitec design (de dorit), MS Office
Adaptabilitate, lucru in echipa
Serios, constiincios, punctual

BENEFICII OFERITE

Se ofera mediu de lucru profesionist, salariul atractiv, bonuri de masa, asigurare de viata

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale