Inginer Cai Ferate Drumuri si Poduri

S.C. KXL S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Intocmire Studii de Fezabilitate, Proiecte Tehnice, Detalii de Executie, Caiete de Sarcini etc (conform legislatiei in vigoare)
2. Intocmire antemasuratori, liste cantitati de lucrari etc
3. Raspunde la clarificarile solicitate de catre Autoritatea contractanta pe parcursul derularii proiectelor (atat in fata de proiectare, cat si in faza de executie)
4. Intocmire dispozitii de santier (NR si NCS)
5. Intocmirea breviarelor de calcul specifice
6. Calcule de dimensionare a sistemelor rutiere;
7. Urmarirea situatiei pe teren pe parcursul executiei lucrarilor
8. Permis de conducere
9. Disponibil la deplasari in tara si in strainatate

CERINTE

1. Studii superioare din punct de vedere tehnic in domeniul constructiilor
2. Cunostinte PC: Autocad, Civilcad, Civil 3D, Word, Excel, etc
3. Cunoastere procese tehnologice specifice domeniului Cai Ferate, Drumuri si Poduri
4. Cunoasterea legislatiei, standardelor si normativelor in vigoare.

BENEFICII OFERITE

Se vor negocia in urma interviului

Arhitectura, inginerie, urbanism si consultanta tehnica legata de acestea