INGINER PROIECTANT PRODUSE AERONAUTICE

SC AEROTEH SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea documentatiei tehnice necesara fabricatiei/reparatiei
Proiectarea si omologarea documentatiei tehnice
Proiectarea si validarea modificari tehnice ale documentatiei
Actualizare si gestionare documentatie tehnica:
Analiza tehnica neconformitati /reclamatii si sesizari:
Proiectare si actualizare materiale tehnice promotionale :
Executarea dispozitiilor ierarhicein limitele cerintelor de post.

CERINTE

Studii superioare in domeniul aeronautic,, specialitatea aparatura de bord
Cunoasterea unei limbi straine (engleza/franceza/germana) reprezinta un atuu.
Proiectare asistata CAD/CAM constituie un avantaj.
Minim 3 ani de activitate intr-o functie similara reprezinta un atuu.

BENEFICII OFERITE

Tichete de masa

AEROTEH SA este un important producator de echipamente hidraulice si pneumatice din Romania pentru industria de aviatie si unul din producatorii de echipamente hidraulice si pneumatice, cu grad inalt de complexitate si utilizari in domenii industriale de varf.