INGINER/ASISTENT VANZARI

Maguay Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Trimite oferte standard catre clientii existenti in portofoliul alocat si potentiali.
- Intocmeste si trimite oferte de echipamente in functie de nevoile si cerintele clientilor.
- Clarifica cu clientul aspectele tehnice si comerciale ale echipamentelor si serviciilor ofertate.
- Efectueaza vanzarile curente si intocmeste documentele necesare (proforma, factura, contract), urmareste executia, livrarea echipamentelor, incasarea facturilor emise si finalizarea contractelor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate: preferabil in domeniul IT;
- Cunostinte foarte bune in domeniul vanzarilor si calculatoarelor (minim 3 ani experienta in domeniu);
- Cunostinte foarte bune de limba engleza si MS-Office;
- Persoana cu initiativa, spirit de echipa, bun organizator, diplomat, foarte bune abilitati de comunicare;
- Constiinciozitate, capacitate si dorinta de intelegere si asimilare cunostinte noi, de perfectionare.

BENEFICII OFERITE

- Programe de instruire;
- Echipa tanara, performanta, profesionista;
- Atmosfera de lucru corecta, motivanta.

Obiectul principal de activitate il constituie integrarea de sisteme calcul si servere, service, import-export, distributie componente de calculator si alte produse ale industriei electrotehnice.