Inginer Agronom – Productie & Comercial (AG, DB, GR, BV,MS)

Talent Stream

Job expirat

RESPONSABILITATI

Productie
• Urmarirea productiei pe 4 culturi principale pentru contracte de multiplicari: mustar de samanta, floare consum, floare lot hibridare, lucerna de samanta;
• Suprafata totala cu aceste 4 culturi va fi de aprox 1000-1500 ha, aprox 3-5 judete;
• Etapele parcurse pentru contractele de productie sunt: discutii cu fermierii pe marginea contractelor premergatoare culturii, semnarea de contracte, furnizarea inputurilor (seminte pentru multiplicari si pesticide unde e cazul), organizarea livrarii semintei de baza, cateva vizite in etapele importante ale culturii (dupa rasarire, in faza in care apar daunatorii, inainte de recolta si la recolta);
Vanzari
• Activitatea de vanzari e strans legata de cea de productie, si din punct de vedere geografic. Vanzarile se fac in special catre fermierii cu care se realizeaza si productia, pentru asigurarea incasarilor;
• Vanzare catre fitofarmacii si distribuitori pe judetele respective;
• Activitatile pe vanzari implica: telefoane, oferte pe email, vizite unde e cazul, organizarea livrarilor si urmarirea incasarilor impreuna cu departamentul contabilitate. Nu va fac facturi, avize, acestea se fac de obicei de la depozitul central de unde se livreaza marfa;
• Completarea/adaptarea contractelor cadru de vanzare-cumparare, intocmirea facturilor pro-forma unde e cazul si verificarea dosarelor contractuale (documentele necesare: file CEC garantie, BO, etc).

CERINTE

• Studii de agronomie finalizate;
• Inginer agronom, cu experienta de minim 5 ani in producerea de samanta certificata (nu consum);
• Cunostinte foarte bune de agricultura;
• Abilitati de comunicare si relationare;
• Persoana activa, energica, serioasa si cu simt al responsabilitatii;
• Permis de conducere - minim 5 ani experienta de condus;
• Cunostinte minime de lucrat cu calculatorul;
• Persoana organizata.

Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
- Have minimum three (3) years worth of experience
- Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
- Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.