INFIRMIERA / MENAJERA

SC PROMED SYSTEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati infirmiera:
• Asigura curatenia, dezinfectia si pastrarea recipientelor in locurile si conditiile stabilite;
• Executa la indicatia asistentei medicale curatenia si dezinfectia zilnica a salilor de asteptare, a salilor de recoltare si a saloanelor;
• Transporta materialele de laborator cu respectarea circuitelor conform regulamentelor de ordine interioara;
• Efectueaza spalarea materialelor in vederea sterilizarii;
• Efectueaza dezinfectia meselor de lucru dupa utilizarea lor;
• Pregateste materialele contaminate in vederea decontaminarii sub indrumarea asistentului medical;
• Colecteaza materialele sanitare de unica folosinta utilizate in recipiente speciale si asigura transportul lor in spatiile special amenajate in vederea ridicarii lor de catre firma specializata;
• Asigura ordinea si curatenia;
• Asigura schimbarea lenjeriei de pat;
• Raspunde de utilizarea si buna functionare a echipamentului din dotare. Respecta normele de pastrare a materialelor si modul corect de depozitare a acestora.

Responsabilitati menajera:
• Curatarea si dezinfectarea diferitelor spatii, saloane, incaperi sanitare, cabinete de consultatii, sali de interventie, etc.
• Curatenia uzuala si întretinerea ordinii, inclusiv pe coridoare, pe scari, în curtile interioare, etc.
• Sa curete spatii mari folosind aspiratoare, sa spele toate tipurile de ferestre si alte suprafete de sticla cu solutii de curatare, sa dezasambleze piese pentru a fi curatate, daca este necesar;
• Respecta si asigura conformitatea cu normele de asepsie si antisepsie si planual anual privind supravegherea şi controlul infecţiilor nosocomiale;
• Respecta etapele pentru curatarea si dezinfectarea suprafetelor murdare conform protocoalelor;
• Pregateste materialele pentru curatenie;
• Utilizeaza adecvat echipamentul de curatenie si raspunde de utilizarea si buna functionare a echipamentului din dotare. Respecta normele de pastrare a materialelor de curatenie si modul corect de depozitare a acestora;

CERINTE

• Experienta anterioara intr-o pozitie similara poate constitui avantaj;
• Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Atentie la detalii;
• Studii liceale finalizate;
• Disponibilitatea de a lucra in 2 ture zi;
• Disponibilitate de a lucra o sambata pe luna.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant.

Spitalul Wellborn este singurul spital de fertilitate si medicina materno-fetala din Romania, deschis in Bucuresti de la sfarsitul lunii noiembrie 2013.