HR Specialist

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la organizarea şi coordonarea întregului proces de recrutare şi selecţie de personal pentru posturile vacante din companie;
Gestioneaza, impreuna cu HR Specialistul pe zona administrativa, procesul de angajare al persoanelor selectate;
Planifică şi coordonează procesul de inductie al noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora în organizaţie, urmărind evoluţia lor din punct de vedere a performanţelor profesionale şi al adaptabilitatii acestora la cerinţele companiei;
Responsabil de gestionarea relatiei cu furnizorii de training si inregistrarea trainingurilor in portalul intern de HR;
Reactualizeaza fişele de post (ori de cate ori este nevoie) si organigrama companiei (lunar);
Responsabil de organizarea interviurilor de exit;
Participa la elaborarea procedurilor de lucru privind principalele activităţi de resurse umane şi seasigură de respectarea acestora de către întreg personalul;
Gestioneaza relatia cu diversi furnizori de beneficii;
Implementeaza, alaturi de ceilalti membrii ai departamentului,planul intern de comunicare;
Actualizeaza informatiile HR pe portalul intern;
Participa la targuri de joburi si reprezinta compania la diverse alte evenimente.

CERINTE

Experienta anterioara in gestionarea proceselor de recrutare, preferabil posturi tehnice (entry, middle, senior in zona de executie/specialisti si middle management) de minim 3 ani;
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
Studii universitare;
Cursuri/diplome/certificari in domeniul HR (reprezinta un avantaj);
Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
Cunostinte bune de operare PC (World, Excel);
Capacitatea de a actiona individual, precum si de a lucra în echipă;
Orientare către rezultate si oferirea de solutii de inalta calitate;
Dezvoltare profesionala continuă;
Abilităţi de negociere si inter-relaţionare.

DESCRIEREA FIRMEI

Despre Star Storage

STAR STORAGE este unul dintre cei mai puternici furnizori de soluții de stocare, arhivare și management al informațiilor pentru organizaţii publice şi private din România. Cu 18 ani experiență şi un portofoliu de peste 500 de clienţi în industrii ca financiar-bancar, telecom, producţie, utilităţi sau administrație publică, compania joacă un rol cheie în transformarea digitală a organizaţiilor de orice dimensiune. Lider în furnizarea de conţinut digital, tehnologii mobile şi soluţii de cloud computing, STAR STORAGE are clienţi pe 4 continente în ţări ca USA, Germania, Spania, Italia, Suedia, Elveţia sau Africa de Sud.