HR CONSULTANT - internship

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dorim sa ne marim echipa cu un intern, pasionat de HR.
Te vei ocupa de:
Managementul proceselor de recrutare
Definirea posturilor si a profilurilor cerute de fiecare client
Sustinerea interviurilor si selectia candidatilor
Analiza aplicatiilor si selectia celor potrivite in functie de criteriile postului
Aplicarea de teste de pre-selectie (psihologice sau de cunostinte)
Intervieverea candidatilor si elaborarea listei scurte pentru interviurile cu clientul intern
Urmarirea integrarii lor in cadrul companiilor client
Fidelizarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
Definirea de politici, proceduri si instrumente de management a resurselor umane pentru clientii nostri
Asistarea clientilor nostri in implementarea noilor instrumente de management a resurselor umane.
Crearea si dezvoltarea bazelor de date.

CERINTE

Absolvent studii superioare
Excelente abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare, intuitie si capacitate de observare
Limba engleza - nivel avansat
Cunostinte operare PC - Word, Excel, Internet

BENEFICII OFERITE

Te asteapta un mediu de lucru profesionist, placut, cu posibilitati reale de dezvoltare.
Spirit de echipa, o buna relationare si intr-ajutorare.
Atitudine pozitiva, orientare catre rezultat.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/