HR Business Partner

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Consiliaza departamentele client in procesul de stabilire a necesarului de personal si derularea planul de recrutare si selectie;
• Gestioneaza procesele de recrutare si selectie sau, dupa caz, asigura suportul in derularea proceselor de recrutare, in colaborare cu Specialistii Recrutare, in vederea ocuparii posturilor vacante din cadrul departamentelor alocate;
• Ofera suport si consiliere departamentelor client in procesul de management al performantei;
• Consiliaza departamentele client in procesele de modificari interne si se asigura ca toate modificarile sunt in acord cu structura de compensatii si beneficii existenta la nivel de companie;
• Sustine exit – interviurile cu angajatii care pleaca si propune managementului superior masuri ce pot conduce la reducerea plecarilor din companie;
• Identifica, in cadrul fiecarui departament alocat, oportunitatile de imbunatatire a structurii si proceselor existente, din perspectiva programelor si politicilor HR, si transmite managementului aceste oportunitati;
• Realizeaza raportarea corecta, completa si la timp a informatiilor legate de ariile pe care le gestioneaza;
• Participa la dezvoltarea si eficientizarea proceselor de resurse umane atat la nivel de companie, cat si ca resursa in proiectele departamentului resurse umane.

CERINTE

• Studii superioare;
• Minim 2 ani experienta pe un post similar;
• Orientare catre client;
• Orientare catre atingerea rezultatelor;
• Planificare si organizare;
• Foarte bune abilitati de interactiune;
• Foarte bune abilitati de comunicare – scris si vorbit – la orice nivel in interiorul unei organizatii;
• Integritate si incredere;
• Capacitatea de a identifica solutii pentru problemele aparute;
• Capacitatea de a lucra cu informatii cu caracter confidential;
• Cunostinte foarte bune de operare PC: Excel, Power Point, etc.;
• Cunostinte generale privind procesele specifice de HR;
• Limba engleza – nivel avansat.

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.