HoReCa Manager

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Dezvoltarea sistemului de distributie HORECA la nivelul intregii tari pe canalele de distributie traditionale/moderne, atat directe cat si indirecte
 Dezvoltarea si propunerea de solutii pentru consolidarea pozitiei produselor companiei pe piata impreuna cu departamentul Marketing/ Trade Marketing/ R&D/ Productie/ Financiar
 Identifica si analizeaza tendintele si oportunitatile de dezvoltare ale pietei HORECA
 Lansarea de propuneri privind dezvoltarea de produse, ambalaje si programe in conformitate cu cerintele si specificul pietei HORECA;
 Elaborarea si implementarea unor instrumente de management care sa sustina si sa contribuie la atingerea intereselor si obiectivelor companiei in canalul HORECA
 Supervizeaza activitatea echipei de vanzari TT care are in portofoliu si clientii de tip Horeca pentru atingerea obiectivelor de profitabilitate si volum de marfa pentru canalul HORECA;
 Analizeaza in mod constant competitia din canalul HORECA si propune masuri cu impact pozitiv in cresterea cotei de piata a companiei;
 Analizeaza evolutia vanzarilor si ia masuri pentru realizarea target-ului lunar si pentru solutionarea problemelor aparute in derularea activitatii
 Analizeaza permanent evolutia tuturor KPI`s (indicatori cheie de performanta) stabiliti de Companie la nivelul canalului Horeca si ia masuri pentru indeplinirea acestora
 Propune si implementeaza modalitati optime de promovare a imaginii si produselor companiei in canalul HORECA;
 Participa la crearea si implementarea politicii si procedurilor HORECA pentru firmele din Grupul Caroli
 Participa la negocieri de contracte cu clientii Horeca astfel incat bugetul si resursele firmei sa fie utilizate cat mai eficient posibil.
 Monitorizeaza indeplinirea bugetelor si a forecast-urilor pentru canalul HORECA
 Initiaza, controleaza si dezvolta parteneriate cu principalii clienti HORECA (activi/potentiali)
 Asigura controlul creditelor acordate clientilor HORECA, in conformitate cu politica comerciala a companiei
 Controleaza si optimizeaza costurile aferente canalului HORECA
 Asigura si dezvolta colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii companiei
 Intocmeste rapoarte periodice privind situatia din piata si propune planuri de actiune pe termen scurt, mediu si lung
 Intocmeste si implementeaza strategia de vanzari pentru penetrarea unor noi categorii de clienti si pentru imbunatatirea situatiei existente
 Dezvolta potentialul clientilor, urmareste tendinte si oportunitati ale pietei HORECA
 Reprezinta compania si intretine contacte cu principalii clienti HORECA ai companiei
 Propune programe specifice de instruire si imbunatatire a performantei echipei de vanzari pentru canalul HORECA

CERINTE

 Studii superioare finalizate
 Carnet conducere categoria B
 Experienta in canalul HORECA minim 5 ani
 Experienta in management – minim 3 ani
 Experienta anterioara in proiecte de dezvoltare afaceri – avantaj
 Bune cunostinte de limba engleza atat vorbit cat si scris
 Bune cunostinte de operare PC: MS Office, Internet, Outlook

 Capacitate foarte buna de organizare, planificare si coordonare a activitatii
 Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere
 Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii
 Gandire strategica
 Orientarea catre realizarea obiectivelor
 Orientarea catre client si intelegerea profilului consumatorului si clientului din diferite canale
 Orientare catre inovatie
 Abilitati de project management

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
 Pachet salarial atractiv
 Mediu de lucru placut
 Oportunitati de dezvoltare profesionala

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro