HEALTH AND SOCIAL CARE ASSISTANTS FOR UK

Fronterra Recruitment

10-12-2013 | EXPIRA LA 09-01-2014

Job expirat

RESPONSABILITATI

lucrul intr-o echipa care are ca scop oferirea de ingrijire rezidentilor din centrele rezidentiale in vederea satisfacerii nevoilor zilnice ale acestora
-asigurarea igienei personale a rezidentilor
-oferirea de ajutor in schimbarea hainelor, in hranire, deplasare
-curatarea camerei rezidentilor, ingrijirea de garderoba acestora, schimbarea paturilor
-ajutor in servirea mesei pentru persoanele care nu se pot deplasa si urmarirea respectarii dietei stabilite pentru fiecare rezident conform afectiunilor sale


CERINTE

- experienta practica in lucrul cu persoane in varsta sau cu handicap (fizioterapist, asistent social, infirmier/educator in azile sau case de copii; profesor pentru persoane cu dizabilitati fizice sau psihice)
!! Experienta trebuie sa existe pe cartea de munca; cea neoficiala nu se poate lua in considerare.
- motivatie puternica de a lucra in domeniul ingrijirii persoanelor cu probleme
- dorinta de a lucra pe acest post cel putin un an (de preferat mai mult)
- limba engleza la nivel mediu conversational
-persoana sensibila, iubitoare, rabdatoare


BENEFICII OFERITE

� Contract de munca full-time pentru minim 40 de ore pe saptamana cu posibilitate de lucru overtime
� Cazare oferita de angajator la pretul de aproximativ 250 de lire pe luna (cu utilitati incluse)
� Salariul brut intre £6.31 si £7 /ora in functie de experienta anterioara
� Asigurare medicala
� Permis de munca (Yellow Card)
� Dupa un an puteti aplica pentru Blue Card, permis de munca valabil toata viata pe tot teritoriul UK)


DESCRIEREA FIRMEI

Fronterra Recruitment is a UK based international recruitment agency. We recruit and place quality candidates across countries spawning over 3 continents in a vast range of industries ranging from hospitality to construction and from healthcare to accountancy. We passionately strive to provide our clients with a first class recruitment service, and to serve our candidates with an honest, transparent and ultimately rewarding approach.

We do not under any circumstances charge candidates a recruitment fee.