Head of Online Marketing

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea departamentului de Online Marketing din perspectiva business
Stabilirea de scopuri si obiective pentru departamentul de Online Marketing
Imbunatatirea continua a proceselor si a procedurilor de lucru tehnice si comerciale din cadrul departamentului
Elaborarea si implementarea de strategii de Online Marketing eficiente
Planificarea, coordonarea, monitorizarea si raportarea activitatii de Online Marketing
Coordonarea, dezvoltarea si instruirea echipei de Online Marketing
Elaborarea de propuneri financiare catre clienti si negocierea termenilor contractuali
Analiza, raportarea si realizarea de recomandari catre clienti
Mentinerea comunicarii cu clientii si cu departamentele interne
Planificare financiara, bugetare si raportare

CERINTE

Persoana dinamica
Aptitudini antreprenoriale si cunostinte foarte bune de Marketing Online
Orientarea catre vanzari si capacitatea de a creste si dezvolta departamentul din perspectiva business
Experienta de minim 1 an intr-o pozitie de coordonare in domeniul Online Marketing;
Experienta de minim 1 an ca Specialist Online Marketing;
O buna intelegere a conceptelor de Search/SEM, Display, Affiliate, Email Marketing sau Social Media
Experienta de lucru cu cel putin un instrument de analiza si raportare de marketing (de ex. Google Analytics, KissMetrics, etc.)
Experienta si preocuparea de automatizare a activitatilor de Online Marketing constituie un avantaj
O buna intelegere a indicatorilor cheie de business online
Abilitati de management si leadership
Foarte bune cunostinte si abilitati de vanzare
Cunostinte avansate de limba engleza
Bune abilitati de comunicare si prezentare
Absolvent al unei facultati cu profil economic sau de marketing

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro