Head of eBusiness Department - Divizia eBusiness

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea proiectului: Proiectul presupune coordonarea unei echipe de 4 colegi, dar si dezvoltarea si mentinerea aplicatiilor dezvoltate de Divizia eBusiness: LibraPay.ro - serviciul de procesare a platilor online efectuate cu cardul, cu decontare rapida T+1 (detalii pe www.librapay.ro si wallet.librapay.ro); site-ul librabank.ro si aplicatia intranet.

Responsabilitati:
1. Coordoneaza activitatea unei echipe de 4 colegi si asigura managementul de proiect pentru toate proiectele interne de dezvoltare software ;
2. Dezvolta si implementeaza baze de date (SQL) si aplicatii PHP, asigurand programarea si proiectarea tehnică a acestora, necesare atat pentru dezvoltarea proiectelor cat si pentru alte operaţiuni zilnice;
3. Alaturi de echipa de programatori realizeaza implementarea initiala, testarea functionala si intocmeste documentarea proiectului;
4. Efectueaza testele de functionalitate pentru asigurarea unui cod de calitate si evalueaza facilitatile existente, in vederea propunerii de imbunatatiri;
5. Participa in mod activ, alaturi de echipa sa, la realizarea planurilor de proiect si la stabilirea formei de implementare (metodologia SCRUM)

CERINTE

Abilitatati si cerinte necesare:
- Absolvent studii superioare (automatica, sisteme informatice, cibernetica);
- Experienta in programare Web: cunostinte avansate PHP(OOP/ MVC) – minim 4 ani;
- Experienta extensiva in lucrul cu baza de date TSql, SQL Server;
- Cunostinte avansate webservices, XML/XSLT, HTML/ CSS, Javascript/ AJAX
- Experienţă în dezvoltarea si managementul proiectelor – reprezinta un avantaj;
- Gandire analitica, persoana organizata si perseverenta.;
- Limba engleza la nivel avansat – scris si conversational.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!