Head Data Analyst

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul principal al postului este prelucrarea și interpretarea datelor de care dispunde compania provenite în principal din aplicația de mobile de management al comenzilor din trafic. Compania este data-driven iar volum datelor disponibile este impresionant! Este nevoie de un wizard in data analysis, expert in Excel, pasionat de cifre/date și statistică.

- Colectează și centralizează datele de trafic (șoferi, clienți) din mobil app pentru a permite companiei să-și gestioneze mai bine activitățile, să anticipeze nevoile viitoare, să ia decizii și să stabilească obiective
- Asigură acuratețea datelor din sistemelor de colectare a datelor (mai multe surse)
- Dezvoltă și asigură mentenanța bazelor de date, a sistemelor de colectare a datelor. Optimizează eficiența și calitatea analizelor statistice (cu soluție digitală)
- Analizează și interpretează trenduri/modelele din seturile de date complexe și furnizează rapoarte comprehensive
- Identifică soluții optime de ilustrare/vizualizare a datelor (grafice, diagrame, dashboards, etc)
- Colaboreză cu managementul pentru a identifica și prioritiza nevoile de informații ale companiei
- Proiectează modele și scheme de date conceptuale și logice
- Interpretează datele în moduri funcționale și creative
- Pregăteste rapoarte lunare din informațiile statistice și financiare pentru a se asigura că managementul primește informațiile adecvate într-un mod precis și în timp util
- Răspunde unor cerințe de analize ad-hoc și rezumate ale informațiilor solicitate
- Se ocupă cu standardizarea și automatizarea rapoartelor și analizelor statistice

CERINTE

EDUCATIE și experiență:
- Studii superioare (ASE, Matematică, Informatică, Cibernetică)
- Experiență: 3-5 ani experiență în lucrul cu Big Data și analize statistice

PERSONALITATE:
- spirit analitic dar și creativitate în interpretarea datelor
- planificare și organizare
- capacitate de a lua decizii rapid și eficient
- iniţiativă, spirit practic
- autonomie și independență

ALTE cerințe:
- Cunostinte la nivel de Expert în Excel
- Experiență în lucrul cu diverse programe de analiză
- Limba Engleză

BENEFICII OFERITE

- Companie de top în România pe domeniul său
- Proiecte provocatoare, o mare de date ce abia așteaptă să fie interpretate
- Dotări de lucru proprii activității (calculator/laptop, software licențiat, etc)
- Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști
- Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă
- Telefon mobil, abonament de voce și date, laptop
- Mașină de serviciu
- Program de lucru flexibil
- Pachet salarial competitiv
- O șansă de a crește profesional lucrând pentru unul dintre liderii din piață!

DESPRE CLIENT

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, importantă companie de mobilitate urbană și soluții integrate de transport din România. Cu o istorie de aproape 15 ani, compania se distinge printr-o ținută ireproșabilă, distinctivă în piață fiind un brand recunoscut și apreciat, remarcată prin eleganță, calitate și inovație.

Compania acoperă o gama largă de servicii (transport urban, rent-a-car, service, reprezentanță auto, servicii executive de top) dispunând de o flotă remarcabilă și foarte numeroasă de mașini și oferind multiple facilități clienților săi.

Compania dispune de un sediu modern, o echipă de profesioniști și se mândrește cu realizările sale, fiind unul dintre liderii de piață pe segmentul său.

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania.