Grafician DTP & PRINT

MG Trading Service SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal trebuie sa aiba urmatoarele cunostinte:
DTP - paginare si aranjare machete pentru print (CMYK)
Crearea conceptelor grafice pentru materiale publicitare precum: cataloage, brosuri, pliante, flyere, afise. Disponibil pentru a invata procesul de printare pe diferite tipuri de imprimante.

CERINTE

Abilitati:
Cunostinte Corel Draw, Ai, Photoshop, InDesign
Vectorizare
Optimizarea fisierelor si pregatirea lor pentru tipar
Cunostinte de design, fonturi si machetare; prelucrare imagine, buna cunoastere a culorilor (cromatica);
Viteza in procesarea comenzilor
Atentie maxima la detalii
Atentie distributiva
Dispus sa lucreze peste program

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Echipa tanara si profesionista
Posibilitatea dobandirii de cunostinte noi
Salariu motivant

MG Trading Service SRL are o experienta de peste 15 ani in domeniul tiparului digital si al personalizarii de promotionale. Mai multe detalii pe www.copyprint.ro/angajari