Grafician

BEST PLATE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creare layout-uri pentru site-uri web
- creare machete grafice in vederea tiparirii (tipar digital, offset, outdoor)
- creare logotipuri si / sau alte elemente de identitate vizuala
- verificare tehnica si optimizare a machetelor in vederea tiparirii
- prelucrare / ajustare imagini

CERINTE

- cunoasterea cel putin a unuia din programele: CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator
- cunostinte solide HTML, Flash, 3D constituie un avantaj;
- cunostinte foarte bune de prelucrare imagini
- abilitati de lucru si gandire specifica programelor : InDesign, QuarkXPress;
- experienta in realizarea de layout-uri / machete grafice
- cunostinte privind spatiile de culoare
- portofoliu de clienti (constituie un avantaj
- limba engleza (nivel avansat
- capacitate de lucru in echipa si sub presiunea unor termene limita;
- abilitati foarte bune de comunicare, organizare si planificare;
- atentie distributiva

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- prime si bonusuri conform realizarilor

DESCRIEREA FIRMEI

SERVICII PRE PRESS