GRAFICIAN

ODS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va avea urmatoarele responsabilitati:
- creatie grafica
- prelucrare imagini
- realizarea diferitelor desene/elemente grafice in format vectorial
- DTP
- grafica publicitara

CERINTE

Candidatul ideal indeplineste urmatoarele criterii:
- studii/calificari in domeniu Arta/Design/Arhitectura
- cunostinte Adobe InDesign
- cunostinte Adobe Illustrator
- cunostinte Adobe Photoshop
- cunostinte Corel Draw
- modelare 3D + randare
- imaginatie, creativitate, atentie la detalii
- creare desene / ilustratii pentru carti (desenare+vectorizare)

Optical Disc Solutions este furnizor de solutii complete de multiplicare, ambalare, transport si campanii de fidelizare a clientilor, o fabrica de multiplicare industriala de CD-uri si DVD-uri. Este unul dintre cei mai mari multiplicatori din sud-estul Europei, cu peste 1000 de clienti individuali sau companii din Romania si din Uniunea Europeana si o capacitate de multiplicare de la 1 disc la 4,5 milioane de unitati / luna.