Gestionar & Operator Logistica

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa:
• Opereaza in stoc miscarile de marfa.
• Pastreaza documentele justificative legate de stoc si miscarea stocului.
• Efectueaza la cerere inventarul stocului de marfa per reper/repere.
• Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei.
• Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic.
• Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare.
• Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei.
• Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor.
• Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in sub-stocuri si retur.

Expediaza marfa catre clienti:
• Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii.
• Proceseaza si emite certificatele de garantie, in conditiile agreate cu producatorii, furnizorii si client aferenti.
• Proceseaza si emite documentele de curierat, asigurand conformitatea si integritatea expeditiei.
• Indosariaza si raporteaza documentele de plecare ale marfurilor: AWB, CMR, etc.

Alte activitati:
• Organizeaza preliminar dosarele pentru declaratiiile Mediu si Intrastat.
• Organizeaza si dispune aprovizionarea cu materiale necesare ambalarii, depozitarii si etichetarii corespunzatoare a expeditiilor si marfurilor
• Gestioneaza comenzile de consum pentru cheltuielile de material aferente situatiilor de lucrari.
• Raporteaza consumul pentru fiecare lucrarea responsabilului de cont aferent.
• Organizeaza reciclarea materialelor folosite, acolo unde este cazul.

Activitati de service, garantie si postgarantie:
• Colecteaza, verifica si insereaza seriile de identificare ale echipamentelor si eliberereaza documentele aferente garantiilor tehnice.
• Asigura managementul garantiilor emise
• Deschide fise tehnice pentru echipamentele sosite in garantie si notifica departamentul responsabil.

CERINTE

Candidatul ideal:
• Studii medii (bacalaureat) sau studii superioare.
• Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara.
• Cunostiinte de baza aplicatii tip ERP (de preferat Charisma, CDMS).
• Cunostiinte de baza operare WMS.
• Cunostiinte nivel mediu aplicatii office, inclusiv Outlook.
• Persoana organizata, analitica, motivata, comunicativa.
• Abilitatea de a lucra in echipa si a-si sincroniza activitatea cu ceilalti colegi.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
• Salariu fix negociabil 2000-2200 lei net + abonament transport.
• Bonusuri periodice in functie de implicare si realizari.
• Contract de munca pe perioada nedeterminata.

Detalii: www.QLT.ro
cariera@QLT.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.