Gestionar depozit

S.C. LEXONN S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- receptioneaza cantitativ marfa primita si verifica starea acesteia;
- intocmeste documentele primare de intrare-iesire (Nota de Intrare Receptie - N.I.R., aviz de expeditie) in sistemul informatic;
- raspunde de gestiunea depozitului: stocuri, comenzi, intrari, iesire, etc.;
- elibereaza marfurile in baza notelor de comanda;
- pregateste, ambaleaza si eticheteaza produsele in conformitate cu cerintele clientului;
- asambleaza comenzile de marfa si anunta comanda gata de livrare, conform procedurii interne;
- efectueaza inventarul in depozit, inclusiv organizarea inventarelor fizice pentru marfurile primite din diferite gestiuni din zona sa;
- opereaza intrarile si iesirile de produse in programul de gestiune;
- raspunde de bunurile gestionate precum si de corectitudinea actelor intocmite;
- intocmeste diferite situatii solicitate de superiorii sai;
- raspunde pentru orice neconformitate constatata intre evidenta fizica si cea scriptica a materialelor predate beneficiarilor;
- stabileste relatii bune cu clientii si rezolva in timp util si in bune conditii toate problemele aparute;
- organizeaza spatiul de depozitare;
- verifica si inregistreaza conditiile de depozitare ( temperatura, umiditate) si starea de igiena a depozitelor;
- depoziteaza produsele in functie de sortiment si lot de fabricatie;
- coordoneaza si atribuie sarcini personalului din subordine;
- verifica raportul zilnic de gestiune;
- semnaleaza persoanelor responsabile produsele cu termen scurt de valabilitate, stocurile cu miscare lenta, produsele deteriorate;
- respecta conditiile si standardele de depozitare, legislatia de gestiune a stocurilor

CERINTE

- seriozitate
- bun organizator, ordonat, responsabil
- abilitati de comunicare si de lucru in echipa
- permis conducere categoria B
- gestiunea materialelor
- organizarea depozitului
- receptii materiale
- pregatire marfa in vederea livrarii
- abilitati de operare PC
- Cursuri de pregatire: Legislaţie, Gestiune stocuri
Constituie un avantaj :
- experienta de lucru cu gestiunea
- cunoștințe în domeniul gestiunii computerizate

BENEFICII OFERITE

- logistica si tot suportul necesar indeplinirii obiectivelor societatii
- pachet salarial motivant

Cu 18 ani de experiență pe piața obiectelor promoționale din Romania și Europa, compania Lexonn este un distribuitor de încredere pentru multe branduri de renume local și internațional. Știm exact cum să punem brandurile în valoare prin calitatea produselor oferite, lucrând eficient cu departamentele de marketing și PR pentru a găsi soluții personalizate. Avem un istoric bogat de colaborare și cu agențiile de publicitate, facilitând astfel ofertarea și achiziția de promoționale pentru companiile care externalizează aceste procese.