GESTIONAR DEPOZIT

S.C. Rio Bucovina S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:- coordoneaza activitatile specifice de gestiune din cadrul depozitului(receptie, intrari/iesiri, stocuri, livrari, retururi etc);
- desfasoara activitati specifice depozitului: descarcare si receptionare marfa, stivuire/depozitare, livrare, inventariere marfa;
- gestionarea intrarilor si iesirilor din depozit in acord cu sistemul integrat calitate-mediu-siguranta alimentului si prevederile legislative;
- urmareste termenele de expirare a marfurilor aflate in gestiunea punctului de lucru si organizeaza gestiunea pe sortimente in functie de termenul de valabilitate;
- efectuaeaza zilnic inventarul stocului de marfa pe sortimente, cantitati, pret;
- urmarirea termenelor de livrare si aprovizionare, respectand ordinea intrarilor;
- verificarea caracteristicilor produselor (culoare, miros, deteriorare ambalaj) sesizand neconformitatile;
- asigura buna gestionare a marfurilor, documentelor specifice de gestiune, optimizarea spatiului de depozitare si calitatea depozitarii produselor;
- verifica concordanta intre evidenta contabila de gestiune si stocurile din depozit;
- asigura mentinerea ordinii si curateniei in depozit;
- propune si urmareste solutionarea tuturor problemelor legate de gestiunea sa.

CERINTE

Cerinte

- Experienta in gestiune de stocuri FMCG/ind. alimentara min 2 ani- Corectitudine - Loialitate- Bun organizator- Comunicativ - Viteza de reactie, punctualitate- Calm, amabilitate- Receptivitate la nou- Cunostinte de contabilitate primara- Cunostinte legislatie gestiune stocuri- Cunostinte standarde ISO 9001, 14001, 22000- Cunostinte operare PC- Disponibilitate program 12/24

BENEFICII OFERITE

salariu fix + bonus+ tichete de masa

În 2006 a luat fiinţă compania Rio Bucovina, cu capital 100% privat, având ca obiect principal de activitate îmbutelierea apei minerale naturale Bucovina, precum și productia băuturilor răcoritoare. Pe lângă acestea, ulterior, societatea își divesifică gama de produse în zona distribuţiei, incluzând la momentul actual o serie largă de bunuri alimentare și nonalimentare. Mărcile proprii comercializate de Rio-Bucovina sunt: Bucovina – apă minerală naturală plată și carbogazificată; La Vitta – apă de masă; Rio, La Vitta, Malibu, Bon Ton – băuturi răcoritoare carbogazoase; Golden Horse – băutură energizantă, La Vitta – produse alimentare. Rio Bucovina este unicul distribuitor în România pentru mărcile Zara (paste făinoase) și Becker’s Bester (suc natural de fructe). Rio Bucovina a implementat și certificat un sistem de management integrat: calitate – mediu – siguranţa alimentului, conform ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2009 si ISO 22000: 2005, în parteneriat cu organismul german de certificare TUV CERT, prin TUV HESSEN....