GESTIONAR

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locatie: Autostrada Bucuresti –Pitesti; centura vest

Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
Opereaza in stoc miscarile de marfa
Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
Efectueaza semestrial inventarul stocului de marfa
Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare/manipularea a marfii la/din magazia firmei
Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
Ofera informatii despre stocuri
Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie
Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
Asigura miscarea stocurilor
Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata
Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei
Listeaza documentele fiscale ce insotesc marfa si le transmite clientului
Preda marfa catre client conform documentelor emise
Expediaza marfa catre clienti
Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa

CERINTE

Experienta pe un post similar- min 3 ani
Cunostinte limba Engleza- nivel mediu
Cunostinte operare soft gestiune

BENEFICII OFERITE

salariu 1500-2000 RON NET
Bonusuri
Telefon
Traininguri

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!