Gestionar

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persons Romania recruteaza pentru clientul sau, un important producator si distribuitor de mezeluri si preparate din carne, un Gestionar responsabil si serios.

Descrierea postului:
- Gestionarea corecta a stocurilor de produse;
- Evitarea oricaror pierderi nejustificate, deteriorari sau sustrageri, realizarea eficienta a manipularilor de marfa catre depozit, in interiorul acestuia si catre soferii de livrare, organizarea si supravegherea activitatii manipulantilor pentru obtinerea celor mai bune rezultate ale activitatii depozitului;
- Gestioneaza stocurile de marfa si de ambalaje din depozit;
- Verifica intrarile si iesirile de marfa cu ajutorul terminalelor WMS;
- Respecta conditiile si standardele de depozitare contribuind la aranjarea eficienta a depozitului;
- Verifica aranjarea marfii in depozit pe sortimente si date de expirare si ia masuri pentru remedierea neconformitatilor;
- Coordoneaza manipulantii din depozit in activitatea de pregatire a comenzilor;
- Cantareste marfa conform comenzilor de livrare;
- Preda comenzile pregatite catre Soferii Livrare si supravegheaza incarcarea masinilor de distributie;
- Arhiveaza toate documentele care atesta miscarile de stoc din gestiunea depozitului;
- Raspunde de curatenia la locul de munca si de respectarea regulilor de igiena si a standardelor HACCP in depozit;

CERINTE

Cerinte:
- Studii medii finalizate (liceu cu diploma de bacalaureat) - preferabil profil contabilitate
- Minim 2 ani experienta ca Gestionar, preferabil in industria alimentara.
- Cunostinte bune de gestiunea stocurilor si de contabilitate primara
- Cunosterea unui soft gestiune reprezinta un avantaj
- Utilizarea anterioara a terminalelor WMS – constutuie avantaj
- Abilitati de coordonare a echipei
- Integritate, disciplina, capacitate de invatare
- Responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Tichete de masa;
- Alte bonusuri

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement