FUNDRAISER

Asociatia de terapie comportamentala aplicata

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planifica, implementeaza si evalueaza/raporteaza intern campanii si evenimente de atragere de fonduri, conform strategiei organizatiei;

Contacteaza potentiali donatori in vederea dezvoltarii unor parteneriate pe termen lung pentru a sustine activitatea ATCA (abordare, alimentare si actualizare baza de date, scrisori de multumire, newsletter periodic);

Realizeaza analize, monitorizari si rapoarte in concordanta cu cerintele finantatorilor/ sponsorilor;

Identifica oportunitati de finantari si granturi active si concepe proiecte/scrie aplicatii pentru sustinerea financiara a serviciilor gratuite de ingrijire paliativa asigurate de fundatie.

Reprezinta asociatia la diferite evenimente organizate

CERINTE

Absolvent al unei forme de invatamant superioare (preferabil: comunicare, jurnalism, marketing, stiinte umaniste sau alte domenii relevante);

Experienta de minim 4 ani in domeniile: fundraising, vanzari, relatii publice, comunicare, marketing, publicitate, coordonare evenimente, scriere granturi;

Limba engleza scris/vorbit nivel avansat.

Excelente abilitati de prezentare, comunicare orala si scrisa, sociale, de relationare;

Crede in misiunea, viziunea si valorile organizatiei; confortabil in rolul de a solicita fonduri si servicii probono pentru organizatie;

Prezenta placuta, degajata, credibila;

Persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa-si gestioneze timpul eficient si sa lucreze sub presiune, creativa;

Capacitate de a lucra foarte bine in echipa, bune abilitati de relationare cu diferite niveluri ale organizatiei;

Foarte bune abilitati de organizare; capacitate de analiza si planificare;

Disponibilitate pentru a lucra peste program si in weekend, atunci cand este necesar

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial va fi negociat in functie de experienta.

Asociatia ATCA se implica de peste 6 ani in diagnosticarea, recuperarea si integrarea copiilor cu autism.

ATCA a fost infiintata în 2008, inaugurand acum 5 ani Centrul de Terapie Comportamentala Aplicata.

In cadrul centrului, ATCA ofera servicii specializate de recuperare a copiilor cu TSA, cursuri de formare ca terapeut ABA (Registered Behavior Tehnician), cursuri acreditate de Colegiul Psihologilor pentru formarea specialistilor și este printre primele centre din Romania care a sustinut prin strangere de fonduri familiile copiilor cu autism.

Specialistii ATCA sunt acreditati sau în curs de acreditare BCBA/ BCaBA – Board Certified Behavior Analyst, presedintele ATCA fiind primul specialist acreditat BCBA din Romania.