Functionar informatii clienti / Dispecer

Puls Medica

Job expirat

RESPONSABILITATI

Functionar informatii clienti:
- Intampina clientii si gestioneaza eficient situatiile si informatiile solicitate de acestia;
- Programeaza si /sau reprogrameaza pacientii;
- Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale si preda banii conform procedurilor aprobate;
- Completeaza corect datele pacientilor in soft si in tipizatele utilizate;
- Ofera clientilor informatii privind serviciile cmpaniei;

Dispecer:
- Preluarea solicitarilor si repartizarea cazurilor medicale catre echipajele de interventie;
- Transmiterea corecta a informatiilor cu privire la cazurile preluate;
- Completarea corecta a datelor pacientilor conform fiselor primite de la echipaj;
- Programari in functie de solicitari;
- Transmite corect toate informatiile primite de la pacient/client catre personalul competent pentru solutionare;
- Comunica pacientului/clientului tariful conform listei de preturi calculat in functie de tipul serviciului solicitat;
- Completeaza si intocmeste toate documentele si inregistrarile specifice activitatii desfasurate.

CERINTE

Functionar informatii clienti
- Lucrul cu bani (utilizare POS, borderouri predare, etc.)
- Orientare catre client
- Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala, si relationare cu clientii
- Abilitati de comunicare telefonica
- Atentie distributiva si la detalii
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, obiectivitate
- Capacitatea de concentrare a atentiei
- Adaptare la sarcini de lucru schimbatoare si rutiniere
- Capacitate de a lucra in conditii de stres
- Spirit organizatoric si de munca in echipa
- Cunostinte bune limba engleza
- Cunostinte utilizare microsoft office (Word, excel, internet)

Dispecer
- Capacitatea de organizare si decizie
- Program de lucru in ture 12/24 (inclusiv ture de noapte)

BENEFICII OFERITE

Conditii de lucru intr-o echipa tanara

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii medicale si ambulanta