Functionar Informatii Clienti

SELGROS CASH & CARRY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prelucrarea reclamatiilor clientilor
- Intocmirea si pastrarea actelor si documentelor referitoare la clienti
- Controlul dreptului de intrare al clientilor, al produselor proprietate client, a persoanelor insotitoare
- Consilierea si informarea clientilor
- Primirea si realizarea legaturilor telefonice
- Emiterea de legitimatii pt.clienti
- Introducerea si modificarea datelor referitoare la clienti
- Operare pe calculator.

CERINTE

- Experienta in domeniu
- Abilitati de comunicarea si lucru in echipa
- Bune cunostinte de operarea PC ( Word, Excel, PowerPoint)
- Disctie buna
- Aspect placut
- Capacitatea de a lucra in conditii de stres
- Orientare catre client
- Posesor carnet auto categ.B

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Sistem informatic performant si logistica moderna;
- Oportunitatea unei cariere intr-un concern international.

Suntem partenerul ideal al profesionistilor din domeniile: gastronomiei, comertului cu amanuntul, turismului, al micilor intreprinzatori si al marilor consumatori.
Magazinele noastre lucreaza cu cele mai moderne tehnologii, iar succesul muncii in echipa ne garanteaza succesul in domeniul CASH & CARRY.
Asocia¿ii nostri sunt concernele germane Rewe Gruppe Koeln si Otto-Versand. Hamburg.
In prezent depindem 38 de magazine de tip CASH & CARRY in Germania si alte 9 in Polonia. Am intrat pe piata romaneasca in anul 2001 prin deschiderea primului nostru magazin in Brasov, unde se afla si sediul administratiei centrale. Au urmat in anul 2002 inca 3 magazine: doua in Bucuresti in zonele Pantelimon si Baneasa, si unul la Targu Mures. In vara anului 2003 am deschis cel de-al 5-lea magazin in Bucuresti, in zona Berceni. In anul 2004 si-au deschis portile magazinele SELGROS din Constanta si din Timisoara.
In primavara anului 2005 a fost inaugurat magazinul SELGROS din Oradea, iar in luna iulie i-a deschis portile
magazinul SELGROS la Cluj-Napoca. Un nou membru al familiei SELGROS este magazinul din Arad, deschis in luna august 2005, iar din toamna aceluiasi an suntem prezenti si in Craiova.
Primavara anului 2006 a debutat cu un nou magazin deschis la Ploiesti, vara ne-a adus un alt magazin in Bacau, iar anul nu este inca sfarsit.
Expansiunea continua: obiectivul nostru este ca in urmatorii ani sa deschidem in Romania cel putin 15 magazine de tip CASH & CARRY.