Functionar Economic - Financiar

Citius-HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verificare lunara sold casa, stocuri, acte decont, respectarea legislatiei privind privind contibilitatea primara a companiei;
- supervizare plati;
- urmarire constituire comisie de inventariere si intocmirea fiselor de inventariere conturi, confirmare solduri terti, la sfarsitul anului;
- actualizare registre obligatorii stocuri;
- verificare sold lunar productie in curs si componenta soldului produselor finite.

CERINTE

- studii medii, studii superioare reprezinta avantaj;
- cunostinte operare PC (MS Office);
- cunostinte legislatie: decretul 209/1976 Regulamentul operatiunilor de casa aprobat prin Decretul 209/1976, registre obligatorii, conventii de evitare dubla impunere;
- cunostinte contabilitate: pret productie, productie in curs, componenta pret vanzare, Multicash, deconturi, avans spre decontare;
- experienta reprezinta un avantaj;
- capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
- abilitati de planificare si organizare;
- abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- sansa dezvoltarii unei cariere intr-un mediu competitiv.

Citius HR o companie de resurse umane ce ofera servicii complete si profesioniste in Recrutarea si Selectia personalului