Functionar Economic / Casier

MT Software Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de mentinerea corecta si la zi a evidentei primare privind activitatile de incasari si plati prin casierie;
- intocmeste facturi pentru clienti si chitante / bonuri fiscale pentru sumele incasate;
- incaseaza sumele de bani, prin numarare faptica, in prezenta persoanelor care platesc;
- intocmeste zilnic Registrul de casa si raspunde de soldul acestuia;
- intocmeste documentele specifice contabilitatii primare conform legislatiei in vigoare
- mentine stocul la zi prin introducerea facturilor de intrare si a NIR-urilor in aplicatia de gestiune
- mentine legatura cu firma de contabilitate a companiei, ordoneaza/inventariaza si verifica regulat documentele contabile pana la trimiterea lunara spre firma de contabilitate
- urmareste incasarile de la clienti si platile catre furnizori
- intocmeste si completeaza zilnic tabelul de prezenta pentru angajati

CERINTE

Persoana serioasa, integra, capabila sa faca fata responsabilitatilor asumate.
Sunt obligatorii cunostinte de nivel cel putin mediu si experienta in domeniul contabilitatii primare.
Experienta lucrului cu fluxuri de numerar reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Abonament/ Card pentru servicii medicale private;
Nivel salarial motivant, corelat cu responsabilitatile postului;
Bonus anual in functie de rezultatele personale si performantele companiei;

Compania isi desfasoara activitatea in domeniul importului, distributiei si retailului online de componente pentru sisteme audio (HiFi, auto si ambiental) si alte electronice si accesorii auto.