FUNCTIONAR ADMINISTRATIV

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia comenzile ferme sau alte informatii/date/solicitari din partea clientilor pentru care emite comenzi in sistemul de gestiune proprie WIZCOUNT al firmei
- Raspunde cererilor de informare despre stocul de produse
- Trimite clientilor oferta actualizata de preturi si produse comercializate de catre firma
- Dezvolta baza de date de clienti
- Preia de la superiorul ierarhic instiintarile de corectie pret/cantitate referitoare la diverse produse.
- Urmareste derularea contractelor incheiate din punct de vedere al comenzilor si livrarilor
- Participa la inventarele efectuate in cadrul depozitului de produse electronice
- Urmareste incasarea sumelor datorate de catre clienti

CERINTE

- Studii superioare (studiile superioare de profil economic reprezinta un avantaj)
- Experienta in lucrul cu softuri de contabilitate. Cunoasterea sistemului Wiz reprezinta un avantaj
- Experienta in vanzari indirecte / relatii cu clientii
- Aptitudini de calcul, atentie distributiva, operativitate in actiune
- Aptitudini de comunicare la toate nivelele, persoana sociabila, dinamica, usor adaptabila
- Operare PC – MS Office

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviul final cu candidatul selectat.